Menu

LUG Best Project Contest

Best Project Contest
Poprzednie edycje

2018

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:


ARCHITECTURE - Realisation

I Miejsce – i nagrodę w wys. 2500 € otrzymuje:

Biuro Projektów Lewicki Łatak

za realizację pt. "Hala 100-lecia Cracovia 1906, Centrum Sportu Niepełnosprawnych"

Nagrodę przyznano za wzorcowe, a zarazem twórcze wykorzystanie możliwości oświetlenia LUG, które zostało doskonale wpisane w industrialny charakter hali, a emitowane przez nie światło wydobyło specyficzne faktury zastosowanych materiałów i rozbudowaną geometrię obiektu.

II Miejsce – i nagrodę w wys. 1200 € otrzymuje:

Biuro projektowe VALVO LTD.

za realizację iluminacji Zamku POLANOK w Mukaczewie (Zakarpacie, Ukraina)

Nagrodę przyznano za "rozrzeźbienie" światłem monumentalnego i rozległego założenia zamkowego za pomocą zróżnicowanego kolorystycznie oświetlenia zalewowego. Iluminacja zamku podkreśla rangę obiektu i sprawia, że jest on ciekawy i plastyczny, a zarazem widoczny z daleka.

III Miejsce – i nagrodę w wys. 800 € otrzymuje:

Unihouse oddział Unibep S.A

za realizację kompleksu mieszkalnego Kaldnes w Tønsberg (Norwegia)

Nagrodę przyznano za podkreślenie subtelnym światłem stref wejściowych i części wspólnych budynku o ciekawej, minimalistycznej architekturze.

Wyróżnienie – otrzymuje:

PROJEKT PLUS ARCHITEKCI

za realizację Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie

Nagrodę przyznano za godny naśladowania przykład termomodernizacji, która nie tylko spełniła swoją podstawową funkcję techniczną, ale przede wszystkim tchnęła nowe życie w dotychczas zaniedbany budynek i jest przykładem metamorfozy, w której oświetlenie w wielu różnych odsłonach ma znaczący wpływ na końcowy efekt.

ARCHITECTURE - Concept

Wyróżnienie - i nagrodę w wys. 1000 € otrzymuje:

ARTUR GAŁA

za projekt koncepcyjny budynku mieszkalnego

Nagrodę przyznano za niekonwencjonalną lokalizację budynku, która w ciekawy sposób eksponuje zastosowane oświetlenie.

INTERIOR - Realisation

I Miejsce – i nagrodę w wys. 1600 € otrzymuje:

Pracownia Architektoniczna BILAR

za realizację showroomu Centrum Komina i Centrum Kamienia w Zielonej Górze

Nagrodę przyznano za idealne dopełnienie szeroką gamą produktów LUG, pięknego nowoczesnego wnętrza, bogatego w faktury kamieni i spieków kwarcowych.

INTERIOR - Concept

I Miejsce – i nagrodę w wys. 1000 € oraz Program CAD Decor z Modułem Profesjonalnego Renderingu o wartości 1900 € netto otrzymuje:

AGNIESZKA ROGOWSKA

za projekt DOM Z ANTRESOLĄ

Nagrodę przyznano za zrozumienie koncepcji potencjału rodziny produktów NOISE i kreatywne zastosowanie w proponowanej przestrzeni, a także wykorzystanie walorów światła sztucznego do podkreślenia minimalistycznego wnętrza i niekonwencjonalne zastosowanie oświetlenia do przełamania oczywistego podziału pomieszczeń. Mimo zastosowania surowych materiałów i bardzo oszczędnej dekoracji, zaprojektowane wnętrze jest ciepłe i przytulne.

II Miejsce – i nagrodę w wys. 600 € oraz klucz czasowy (program do wyboru) o wartości 55 € netto otrzymuje:

MARTA CIESIELSKA

za projekt LUG - FLAT

Nagrodę przyznano za piękne i oszczędne operowanie kolorami, fakturami i oświetleniem, w którym dominuje trio: biel, czerń i jasne drewno, a także za ciekawe rozwiązanie strefowania za pomocą zróżnicowania poziomów i rozrzeźbionej, a jednocześnie przepuszczającej światło struktury z paneli.

III Miejsce – i nagrodę w wys. 400 € oraz klucz czasowy (program do wyboru) o wartości 55 € netto otrzymuje:

FLAVIA KLOSS ARCHITECTURE AND INTERIORS

za projekt Centrum Biznesu i Kreatywności dla Młodych Przedsiębiorców

Nagrodę przyznano za wyjątkowo ciekawe rozpracowanie kreatywnej przestrzeni do pracy, która wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego świata startupów. Miękkie linie zaprojektowanego wnętrza idealnie komponują się z kształtami zastosowanych opraw oświetleniowych, a fizyczny brak granic między strefami został zastąpiony różnorodnym oświetleniem.

W związku z bardzo wysokim poziomem nadesłanych prac w tej kategorii Jury Konkursowe postanowiło przyznać wyróżnienia dla następujących projektantów:

ARTchitektura Michalewicz – za projekt Bistro oraz projekt Dom na Wybrzeżu,
Pawła Klamanna – za projekt wnętrza nowopowstałego domu w zabudowie bliźniaczej,
Katarzyna Jacek, Monika Kubica – za projekt aranżacji apartamentu w stylu loftowym.

2017

Projektowany loftowy salon na poddaszu zlokalizowany jest w nowoczesnym apartamentowcu w Krakowie. Otwarta przestrzeń łączy kilka stref tj. dzienną, kuchenną , jadalnię, garderobę, dlatego oświetlenie powinno być precyzyjnie i praktycznie zaprojektowane i dostosowane do potrzeb mieszkańców. Już od wejścia punktowe oświetlenie sufitowe TETRIS B z błękitnym akcentem prowadzi nas do garderoby i dalej w stronę strefy kuchennej, gdzie przeważnie następnie kieruje się mieszkaniec. Główny akcent w strefie dziennej to stanowiąca dekoracyjny element wnętrza lampa ECLIPSE, jej obłe kształty i użyte materiały doskonale pasują do minimalistycznego wnętrza. Lampa jest dosyć duża, ale ciekawie uzupełnia przestrzeń szczególnie w wysokich pomieszczeniach. Cześć kuchenną oddziela wizualnie od salonu wielofunkcyjna wyspa, strefę barową oświetlają betonowe lampy CONCRA nawiązujące materiałowo do posadzki i nadające loftowy charakter wnętrzu. Stół jadalniany oświetla dwukolorowa designerska lampa HB 443 nawiązująca kolorem do oświetlenia punktowego sufitowego, która ma oryginalną formę i świetnie komponuje się w tej przestrzeni. Zaokrąglone lampy i błękitne dodatki ocieplają zimne wnętrze i sprawiają bardziej przyjazne wrażenie, a designerskie formy dopasowane do siebie kształtem i kolorem tworzą harmonijną całość. Mieszkańcy na pewno będą czuli się komfortowo, gdyż każda strefa jest odpowiednio doświetlona.

Michał Wielecki

Sala obsługi i konferencyjna firmy BoshService. Zastosowanie kolorów szarych, antracytowych i kontrapunktu w kolorze czerwony, oddaje kolory firmy Bosch. Oświetlenie ma spełniać funkcję roboczą i ozdobną. Smaczku dodają elementy czerwone w oprawach MANASLU i ARCHEO. Motywy betonu podkreślają surowość technicznego wnętrza.

Pracownia Architektoniczna Bilar

Realizacja projektu przebudowy głównego wejścia do budynku i wnętrza holu paterowego oraz głównej klatki schodowej wraz z korytarzami bocznymi. Oprawy oświetleniowe użyte do realizacji to oprwy zewnętrzne i wewnętrzne przede wszystkim LUG oraz FLASH&DQ - COMA A.

Studio Dobrej Koncepcji

W koncepcji zastosowano oprawy CONCRA, które swoim designem korespondują z otaczającym wnętrzem. Materiały użyte we wnętrzu to cegła, beton oraz białe płytki ceramiczne, podobne materiały zastosowane są w oprawach – surowy, elegancki beton architektoniczny oraz stal. Dla powyższego zestawienia nowoczesna oprawa CONCRA jest uzupełnieniem wnętrza. Zastosowanie jakie przewidział producent to biura, sale konferencyjne, recepcje, centra handlowe, salony samochodowe, butiki jednakże forma oprawy pasuje również do funkcji mieszkalnej zarówno istniejącej jak i nowoprojektowanej. Oprawy CONCRA nadają i wzbogacają charakter miejsca, w którym je zastosowano.

Paweł Klamann

Przedmiotem opracowania był projekt aranżacji wnętrz i scenografii wystawy stałej Muzeum Teatru przy pl. Wolności 7a we Wrocławiu. Z uwagi na charakter obiektu we wszystkich wnętrzach zastosowano oprawy oświetleniowe o wysokich parametrach technicznych i nieinwazyjnym wzornictwie. Oprawy Flash&DQ zastosowano w pomieszczeniach na parterze: we foyer i komunikacji oraz piętrze: w bibliotece muzealnej/gabinecie Prof. Janusza Deglera. Ze względu na zabytkowo – industrialny charakter wnętrz uznano, że najlepszym dopełnieniem ekspozycji będzie zastosowanie opraw oświetleniowych High Bay HB 443 marki Flash&DQ. Oprawy zostały zawieszone wzdłuż przebiegających przez wnętrze kanałów wentylacyjnych. Ze względu na dominujące kolory: czerń i biel w zaprojektowanym wnętrzu zdecydowano się na kolor obudowy czarny i detal biały. W gabinecie Prof. Janusza Deglera pojawiła się gablota a na ścianie znajdują się reprodukcje znanych malowideł. Ze względu na gabinetowy charakter wnętrza zdecydowano się na zastosowanie w tym wnętrzu opraw Flash&DQ TLON w kolorze czarnym o średnicy klosza 60 cm.

Amawa Architekci

Tematem, prezentowanego projektu jest jedno z 90 mieszkań wchodzących w skład nowej inwestycji deweloperskiej planowanej na pierwszy kwartał przyszłego roku pod nazwą "Złota podkowa" w mieście Głogów. Z założenia projekt, miał być przygotowany w oparciu o najnowsze dostępne na rynku technologie, a sama jego prezentacja wykonana została w sposób jak najbardziej obrazujący przyszłe mieszkania. To właśnie z powodu innowacyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań, jako oświetlenie zostały wykorzystane właśnie oprawy Flash&DQ - MOSAIC, TUBULAR i ECLIPSE, które swoją formą i zaawansowaną technologią idealnie wpasowują się w idee projektu.

MS Studio Design